LICENCJONOWANY

PRZEWODNIK PO PRADZE

WYCIECZKI

UWAGA! Poniższa lista stanowi tylko przykład najpopularniejszych wycieczek. Z chęcią dostosuję program do potrzeb klienta. W tym celu proszę o kontakt.

Moja podstawowa oferta obejmuje dwa rodzaje wycieczek: więcej mówienia, mniej chodzenia oraz więcej chodzenia, mniej mówienia .

Więcej mówienia, mniej chodzenia jest skierowana do osób zainteresowanych historią, architekturą i dokładnym odkrywaniem odwiedzonych miejsc. Po zakończeniu takiej wycieczki będą mieć Państwo wrażenie, że dana część Pragi nie skrywa już żadnych sekretów.

Więcej chodzenia, mniej mówienia spodoba się bardziej tym, którzy lubią robić zdjęcia, podziwiać widoki i dużo spacerować. W trakcie wycieczki nauczą się Państwo mniej, ale zobaczą więcej i pozostaną piękne zdjęcia oraz wspomnienia. UWAGA! Wycieczka ta obejmuje dużo spacerowania, często pod górkę, więc proszę się upewnić czy wszyscy uczestnicy czują się na siłach.

1. Więcej mówienia, mniej chodzenia Stare Miasto obejmuje: Muzeum Narodowe, Plac Wacława, Miejski Dom Reprezentacyjny, Bramę Prochową, ulicę Celetną, Rynek Starego Miasta z Zegarem Astronomicznym, żydowską dzielnicę (Josefov), Filharmonię Narodową (Rudolfinum) i wiele innych. Łączny czas: 4 godziny. Informacje o cenach znajdą Państwo w sekcji "Pytania".

2. Więcej mówienia, mniej chodzenia Mała Strona i Hrad obejmuje: Most Karola, ulicę Mostecką, Małą Stronę, ulicę Nerudovą, Praski Zamek z Katedrą, Bazyliką św. Jerzego i wiele innych. Łączny czas: 4 godziny. Informacje o cenach znajdą Państwo w sekcji "Pytania".

3. Wersja więcej chodzenia, mniej mówienia wycieczek 1 i 2 wymienionych powyżej. To tak zwany Traktat Królewski (Kralovska Cesta), droga, którą pokonywali dawniej królowie ze świtą po wjeździe do Pragi. Zaczynała się u dawnych bram miasta i kończyła na Zamku (Hradzie). W trakcie tej wycieczki poznają Państwo najważniejsze miejsca w Pradze. Łączny czas: 6 godzin. Informacje o cenach znajdą Państwo w sekcji "Pytania".